• Bizi Arayın: 0312 419 45 31

Ankara Ceza Avukatı

Ankara Ceza Avukati Scaled

Ankara ceza avukatı konusu avukat seçimi yapan kullanıcılar tarafından araştırılmakta olan bir konudur. Bu konuya istinaden Gediz Hukuk bürosu ailesi olarak bu makalemizi derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Ceza hukuku temel amacı ile insanların toplu yaşamlarının devamlılığı için önem arz eden kuralları suç olarak tanımlayarak ve bu suçlar için uygulanacak yaptırımları belirlemektedir. Bu bağlamda devletler toplumsal düzeni sağlamak için ceza hukuku kurallarından yararlanmaktadır. Avukat seçimi müvekkiller için büyük önem arz eden ve hassasiyetle yapılan seçimler arasındadır. Avukat seçimi yaparken iyi bir araştırma yaparak doğru seçimi yapmanızda fayda var diyebiliriz. Ankara ceza avukatı kapsamında büromuzda görevli alanında uzman avukatlarımızla hizmet vermekteyiz.

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 1. maddesinde “Ceza Kanununun amacı; kişi hak ve özgürlüklerini, kamu düzen ve güvenliğini, hukuk devletini, kamu sağlığını ve çevreyi, toplum barışını korumak, suç işlenmesini önlemektir. Kanunda, bu amacın gerçekleştirilmesi için, ceza sorumluluğun temel esasları ile suçlar, ceza ve güvenlik tedbirlerini türleri düzenlenmiştir.” Şeklinde kanunun ana amacı açıklanmıştır.

Ceza davalarında Ankara Ceza Avukatı olarak müvekkillerimizin yanında olarak tüm yargılama süreci boyunca hukuki destek sağlamaktayız. Müvekkillerimizin özgürlüğüne kavuşmaları için süreç boyunca uzman avukatlarımızla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ceza davalarında ceza soruşturma evresi önem arz eden noktalardan biridir. Ceza soruşturma evresinde dikkatle ve özenle çalışmalarımızı yürüterek müvekkilimiz açısından en doğru sonuca ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Avukat seçimi konusunda belirttiğimiz gibi öncelikle iyi bir araştırma yapmalısınız. Ankara ceza avukatı konusunda ceza davalarını yürüten ve ceza hukuku konusunda tecrübesi bulunan bir avukat seçi yapmanız faydalı olacaktır. Bu bağlamda Gediz Hukuk olarak uzman avukatlarımız ile çalışmalarımızı yürüterek ceza davalarında müvekkillerimizin süreç boyunca yanlarında olmaktayız.

Asliye Ceza Avukati Ankara 300x200

Ceza Avukatı Tanımı

Ceza avukatı tanımı konusunda belirtmek gerekir ki ülkemizde avukatlık mesleğinde söz konusu branşlaşma olmamaktadır. Böylelikle avukatlık ruhsatına sahip bireyler tüm alanlarda avukatlık hizmeti yürütebilmektedir. Avukat seçiminde ceza hukuku kapsamına giren davalarda; ceza davalarını takip eden, müşteki, mağdur vekilliği yapan, soruşturma aşamalarında şüphelileri savunan avukatlar halk arasında ceza avukatı olarak tanımlanabilmektedir.

Ceza avukatları, davalarda kişilerin özgürlüğü alanında çalışmalar yürüterek şüpheli veya sanığı savunurken müdafi olarak adlandırılmaktadır. Davalarda avukatlar sanığın hukuki temsilcisidir. Bu noktada uzman avukatlarımızla müvekkillerimizi en doğru şekilde savunarak davalarımızı yürütmekteyiz.

Ceza hukuku kapsamına giren davalarda ceza avukatı savunmanın hukuki boyutuyla ilgili müvekkilini mahkemede hukuki olarak temsil eder ve savunur. Bu noktada savunduğu kişinin yerine geçerek mahkemeye konu olan olayı anlatamaz. Ankara ceza avukatı konusunda derlediğimiz yazımızı okumak için devam edebilirsiniz.

Ceza avukatları, sanığı temsilen mahkemeye delil sunabilir, sunulan delilleri değerlendirebilir, mahkemeye itirazlarını yapabilir, müşteki, tanık ve yargılamada dahil olan diğer kişilere olayı aydınlatmak ve müvekkilin haklarını savunmak için sorular sorabilmektedirler. Ankara ceza avukatı konusuna istinaden derlediğimiz makalemizi okumak için devam edebilirsiniz.

Ankara ağır ceza avukatı konusunda kapsamlı çalışmalarımızla müvekkillerimizin haklarını savunarak en doğru sonucu elde etmek için süreç boyunca hukuki olarak müvekkillerimizi temsil etmekteyiz. Bununla birlikte müvekkillerimiz tarafından ceza avukatı önerisi konusunda geri dönüşler alarak ilerleme sağlamaktayız. Ceza avukatı, ceza hukuku alanında değerlendirilen davaları titizlikle takip ederek müvekkilleri ceza hukuku gerekliliklerine göre yönlendirmektedir. Bu durumda ceza hukuku kapsamında değerlendirilen davalarda; ceza avukatı tarafından dosyanın mevcut durumu değerlendirilerek yapılması gereken işlemler belirlenmelidir. Ankara ceza avukatı ve Ankara ağır ceza avukatı konularında ceza avukatı önerisi geri dönüşleri ile ilerleme sağlayarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Ceza Avukatı Hizmetleri

Ceza avukatları, ceza hukuku kapsamında değerlendirilen davalarda müvekkillerini hukuki olarak temsil ederek hizmet vermektedir. Bu konuda Gediz Hukuk olarak çalışmalarımızı titizlikle ve hassasiyetle yürüterek müvekkillerimiz için en doğru sonuca ulaşmak temel amacımız olmaktadır.

Ceza avukatı, ceza hukuku gerekliliklerine göre müvekkilleri yönlendirmektedir. Dosyanın mevcut durumu değerlendirilerek yapılacak işlemler belirlenmelidir. Gediz Hukuk ailesi olarak müvekkillerimize sunduğumuz hizmetleri belirtmek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Soruşturma aşamasında taraf müdafiliği.
 • Müşteki, mağdur, katılan vekilliği,
 • Dosyaların incelenmesi, araştırılması, raporlanması.
 • Şikâyet dilekçesi hazırlanması ve savcılık makamına sunulması.
 • Delillerin belirlenmesi, ortaya çıkarılması.
 • Müvekkil ile ceza evinde görüşmeler yapılması.
 • Gözaltı kararına, tutuklanmaya itiraz edilmesi.
 • Esas hakkında savunmanın yapılması.
 • Mahkemede sözlü ve yazılı savunma yapılması.
 • Dosyanın istinaf mahkemesindeki süreci için istinaf dilekçesi sunulması.
 • İstinaf sürecinin takip edilmesi.
 • Anayasa mahkemesine başvuru yapılması.
 • Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuru yapılması.

Belirttiğimiz gibi birçok konuda müvekkillerimize gerekli hizmetleri sunmakta ve süreç boyunca müvekkillerimizin yanında olarak süreci yönetmekteyiz. Bununla beraber ceza avukatı konusunda uzman avukatlarımızla çalışmalarımızı sürdürerek en iyi ceza avukatı konusunda ilerleme sağlamaktayız. Gediz hukuk ailesi olarak önceliğimiz çalışmalarımız ve müvekkillerimiz olmak üzere müvekkillerimiz için en doğru sonucu alabilmek için çalışmalarımızı titizlikle ve hassasiyetle yürütmekteyiz.

Ceza avukatı kapsamında hizmet vererek dava dosyalarının mevcut durumunu değerlendirmekteyiz. Bununla birlikte yapılacak işlemleri belirleyerek müvekkillerimizi hukuki olarak temsil ederek haklarını savunmaktayız. Ankara ceza avukatı konusuna istinaden derlediğimiz yazımızı okumak için lütfen devam edin.

Ankara Ceza Avukatı Tavsiyesi

Ankara ceza avukatı kapsamında çalışmalarımızı gerçekleştirirken önceliğimiz müvekkillerimiz olmak üzere çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bununla birlikte gelişen memnuniyet ile Ankara ceza avukatı tavsiyesi konusunda gelen geri dönüşler ile ilerleme sağlamaktayız. Bu konuda çalışmalarımızı titizlikle ve hassasiyetle yürüterek geri dönüşler ile motivasyon sağlamaktayız.

Ceza hukuku kapsamında değerlendirilen ceza davalarında müvekkillerimize ceza avukatı olarak hukuki temsil sağlamaktayız. Davalarda müvekkillerimizi hukuki olarak temsil etmekte ve haklarının savunmaktayız. Ceza davalarında sürecin hassas ve titizlikle yürütülmesi gerektiği gibi müvekkillerimizin yanında olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Ceza avukatı kişinin özgürlüğü için çalışmalar yürütürken şüpheli veya sanığı savunurken müdafi olarak adlandırılmaktadır. Belirttiğimiz gibi avukatlar sanığın hukuki temsilcisi olmaktadır. Ceza avukatları savunma konusunda hukuki boyutta ilgili müvekkilini mahkemede savunur. Savunduğu müvekkili yerine geçerek mahkemede konu olan olayı anlatamaz.

Ankara ceza avukatı kapsamında çalışmalarımızı sürdürerek hizmet verirken ceza avukatı sanığı temsilen mahkemeye delil sunabilir, sunulan delilleri değerlendirebilir, mahkemeye itirazlarını yapabilir. Bununla birlikte tanık, müşteki ve yargılamaya dahil olan diğer kişilere olayı aydınlatmak ve müvekkilinin haklarını savunmak için sorular sorabilmektedir. Ankara’da ünlü ceza avukatları ve Ankara ceza avukatı tavsiyesi ile gelen dönüşlerde de bu konuda hizmetlerimizin değerlendirilmesi ve geri dönüşlerini görebilmekteyiz.

Ankara Ceza Avukati Tavsiye 300x158

Ceza Avukatı Ücretleri

Ceza avukatı ücretleri konusunu araştıran bireyler genellikle en iyi avukatlar listesi konusunda da araştırmalar yapmaktadır. Ceza avukatı seçimi yapmak için araştırma içerisinde olan bireyler avukat seçimi öncesinde yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle iyi bir araştırma yapmalıdır. İyi bir araştırmayla birlikte doğru bir avukat seçimi yapmaları için doğru bilgileri edineceklerdir.

Ceza avukatı ücretleri konusu internet ortamında sıkça araştırılmakla birlikte tarafımıza sık gelen sorulardandır. Bu noktada öncelikle müvekkillerle görüşme yaparak söz konusu dava ile ilgili gerekli bilgi ile dosyanın değerlendirilmesi ve davanın incelenmesi gerekmektedir. Bu durumlarla beraber ceza avukatı ücretleri konusunda belirleyici olunmaktadır. Ceza avukatları ücretleri ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ceza avukatları konusunda araştırma yapılırken bireyler en iyi avukat listesi konusunda da araştırma yapmaktadır. Bu konuyla birlikte en iyi avukat konusunda değerlendirmelerimizi müvekkillerimin memnuniyetleri, tavsiyeleriyle birlikte gelen geri dönüşlerle birlikte görebilmekteyiz.

Ceza avukatı ücretleri konusunda belirleyici olan durumlardan yukarıda da bahsettiğimiz gibi ücret konusunda belirleyici olmak için müvekkil avukat görüşmesi yapmak ve ücretlendirmeyi belirlemek gerekmektedir. Ankara boşanma avukatı konusunda hazırladığımız makalemizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Ceza avukatı ceza hukuku kapsamında değerlendirilen davalara bakmaktadır. Türk Ceza Kanunu ve bazı özel kanunlara göre suç olarak değerlendirilen eylemlere ilişkin olmak üzere Asliye Ceza Mahkemeleri ve Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılamalar yapılmaktadır. İddianamenin kabulü ile soruşturma aşamasında ve hükmün kesinleşmesi süreçlerinden kovuşturma aşamasında Ankara ceza avukatı olarak müvekkillerimizi hukuki olarak temsil etmekte ve yanlarında olmaktayız.

Ceza avukatı, ceza hukuku kapsamında değerlendirilen aynı zamanda hukuk kurallarına ve yasalara aykırı davranışların sergilenmesi ile gelişen davalara bakmaktadır. Ceza avukatının baktığı davaları belirlemek gerekirse şu şekilde sıralama yapabiliriz:

 • Hırsızlık
 • Kasten adam öldürme
 • Taksirli adam öldürme
 • Dolandırıcılık
 • Tehdit
 • Kavga
 • Çete kurma
 • Yağma suçları
 • Rüşvet suçları
 • Ağır yaralama suçu
 • Tehdit, hakaret ve şantaj suçları
 • Zimmet suçları
 • Belgede sahtecilik suçları
 • Hile ve hileli iflas suçları
 • Yasama organına karşı suçlar
 • Siyasal veya askeri casusluk suçu

Belirttiğimiz gibi ceza avukatları, ceza hukuku kapsamında değerlendirilen suçları kapsamaktadır. Hukuk kurallarına ve yasalara aykırı olan davranış ve suç içeren davranışları içermesi ile gelişen davalar ceza hukuku içerisinde değerlendirilmekte ve ceza avukatı ile takip edilmekte ve süreç yürütülmektedir. Müvekkillerimize bu konuda hukuki temsil sağlamakta ve destek olmaktayız. En iyi ağır ceza avukatı yorumları ve Ankara ceza avukatı konusunda aldığımız geri dönüşler ile değerlendirmeleri almaktayız.

En Iyi Ceza Avukati 300x134

Ağır Ceza Avukatı Ne?

Ağır ceza avukatı, ceza davalarında vekillik yapan avukatlar için halk dilinde kullanılan bir tabirdir. Avukatlık konusunda belirttiğimiz gibi ülkemizde bir branşlaşma durumu söz konusu değildir. Böylelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi avukatlık ruhsatına sahip bireyler tüm alanlarda avukatlık yapabilmektedir. Ağır ceza avukatları ise en ciddi ve en ağır suç tiplerinde savunma yapmaktadır. Ağır ceza avukatı seçiminde doğru bir araştırma yaparak seçim yapılmalı ve ağır ceza davalarında görev yapan ve tecrübeli avukat seçimi yapılmalıdır.

Ağır ceza davalarında tecrübeli bir ağır ceza avukatı ile temsil edilmek, kişilerin özgürlük alanlarının kanuna uygun şekilde korunması ve hukuki olarak temsil edilmesi açılarından büyük önem arz etmektedir. Gediz Hukuk ailesi olarak ağır ceza davalarında bilgili ve uzman ekibimizle çalışmalarımızı gerçekleştirerek süreci yönetmekteyiz. Ağır ceza avukatı Ankara konusunda hizmetlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Ağır ceza davaları, en ciddi ve en ağır suçları kapsayan yargılamaların olduğu ağır ceza mahkemelerinde değerlendirilmektedir. İlk derece ceza yargılamasında kanunda öngörülen ceza miktarları bakımından ağır suçların değerlendirildiği davaları içermektedir. Ağır Ceza Mahkemeleri, Asliye Ceza Mahkemelerinin yükseğidir.

Ağır ceza mahkemeleri, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulundan olumlu görüş alınarak, gerekli olduğu durumlarda Adalet Bakanlığı tarafından kurulur. Aynı zamanda ağır ceza mahkemesi bir başkan ile yeteri kadar üyeden oluşmaktadır. Ağır ceza mahkemelerinde duruşmalara mahkeme başkanı ve iki üyeden oluşan mahkeme heyeti ile savcının katılımı zorunludur. Ceza davaları konusunda bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En Iyi Avukatlar Listesi 300x200

Asliye Ceza Avukatı Ankara

Asliye ceza avukatı Ankara olarak çalışmalarımızı ceza davalarında müvekkillerimizi hukuki olarak temsil etmekteyiz. Asli ceza avukatı, ceza mahkemelerinde değerlendirilen davalara girerek soruşturmalarda şüphelileri savunan, müşteki veya mağdur vekilliği yapan, ceza hukuku ile ilgili işlemleri takip eden ve gerekli savunmayı yapan ceza avukatlarını kapsamaktadır.

Ceza mahkemelerinde, ağır ceza mahkemelerinde ve asliye ceza mahkemelerinde değerlendirilen davaları yürüten asliye ceza avukatları görevini Gediz Hukuk ailesi olarak üstlenmekteyiz. Ceza mahkemelerinde değerlendirilen ağır ve ciddi suçları kapsayan davalarda titizlikle süreci yürütmekte ve müvekkillerimiz için en doğru sonuca ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Ankara avukat ve Ankara ceza avukatı konularında aldığımız geri dönüşler ve tavsiye edilmelerimizle birlikte uzman kadromuzla davalarda müvekkillerimizin haklarını savunmaktayız. Gelen memnuniyet dönüşleri ve tavsiyeler ile Gediz Hukuk ailesi olarak ceza davalarında etkin bir şekilde müvekkillerimizi hukuki olarak temsil etmekte ve süreci yürütmekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Ankara’da ünlü ceza avukatları kimlerdir?

Bu k0nuda net bir şekilde belirtmek gerekir ki Ankara ceza avukatı, Ankara boşanma avukatı kapsamında Avukat Yasemin Bircan Gediz başarılı davalara imza atmıştır.

 • Ankara ağır ceza avukatı konusunda destek alabilir miyim?

Elbette! Gediz Hukuk olarak ceza davaları noktasında bizden destek alabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 • Ağır ceza avukatı ne kadar maaş alır?

Maaş konusunda net bir rakam belirtmek son derece yanıltıcı olacaktır diyebiliriz. Bu noktada çalışma sağlanan kurum veya sektör maaş konusunda farlılıklar yaratabilir.

 • Ceza avukatı hangi davalara bakar?

Temel olarak belirtmek gerekir ki ceza avukatı ceza hukuku çerçevesinde yasalara ve hukuk kurallarına aykırı davranışların sergilenmesi sonucunda ortaya çıkan tüm davalara bakmaktadır.

 • Avukat ücretsiz dava alabilir mi?

Bu kon son derece hassas olmakla birlikte belirtmek gerekir ki avukatın tarifede yazılı asgari ücret miktarlarının altında veya ücretsiz dava alması yasak olup disiplin cezası gerektiren bir durumdur.

 • Ceza davayı kazanan taraf avukat ücreti öder mi?

Sıklıkla araştırılan ve merak edilen bu soruyu cevaplarken belirtmek gerekir ki  ücret, davayı kaybeden kişi tarafından, davayı kazanan kişinin avukatına ödenmektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Konuşmayı Başlat
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
HEMEN ARA